I Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Grybów i Sołtysa wsi Kąclowa

Filia w Kąclowej
I Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Grybów i Sołtysa wsi Kąclowa

W niedzielę 11 grudnia odbył się I Turniej o Puchar Wójta Gminy Grybów i Puchar Sołtysa wsi Kąclowa pod honorowym patronatem Wójta Gminy Grybów – P. Jacka Migacza. Turniej spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Chęć udziału w zawodach potwierdziło aż 44 zawodników z różnych stron Małopolski i spoza jej granic, niestety fatalne warunki pogodowe i intensywne opady śniegu uniemożliwiły dotarcie sporej liczbie zgłoszonych. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło łącznie 21 uczestników w kategorii do lat 12 i w kategorii OPEN.

Po kilkugodzinnych zmaganiach wyłoniono zwycięzców poszczególnych kategorii.

W kategorii do lat 12 puchar oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sołtysa wsi Kąclowa – p. Krzysztofa Koszyka zdobyli:

I miejsce i Puchar Sołtysa Wsi Kąclowa – Michał Szczepański

II miejsce – Wojciech Matuła z Kąclowej

III miejsce – Jan Adamczyk

W kategorii OPEN puchar Wójta Gminy Grybów oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Gminę Grybów otrzymali:

I miejsce i Puchar Wójta Gminy Grybów – Grzegorz Jędrzejas

II miejsce – Jakub Gruca z Kąclowej

III miejsce – Kamil Gucwa z Kąclowej

Puchar Sołtysa wsi Kąclowa dla najlepszego zawodnika z Kąclowej zdobył Jakub Gruca.

Zgodnie z regulaminem Turnieju, nagrody rzeczowe otrzymali również: najmłodszy uczestnik , najmłodsza uczestniczka , oraz najlepiej grająca kobieta – Wiktoria Główczyk . Wśród zawodników zostały również rozlosowane trzy nagrody rzeczowe za udział, ponadto wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz skromne podarunki za udział. Posiłek dla zawodników przygotowała Pani z KGW w Kąclowej.

Turniej odbył się w Domu Kultury w Kąclowej a jego organizatorem był Dom Kultury w Kąclowej przy współpracy z P. Bogdanem Taraskiem działającym w Stowarzyszeniu dla Ciebie. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał sędzia – P. Bogdan Tarasek, za co składamy gorące podziękowania.

Serdecznie dziękujemy sponsorom Turnieju a byli nimi: Wójt Gminy Grybów, Sołtys wsi Kąclowa, GOK w Grybowie, P. Elżbieta Tarasek.

Zwycięzcom Turnieju gratulujemy. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i wspaniała sportową rywalizację.