Przejdź do treści
3-nowy
2-nowy
1-nowy
Przejdź do stopki

103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Filia Florynka
103 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Treść

DZIEŃ NIEPODLEGŁÓŚCI

11 listopada obchodziliśmy 103 Rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji pod patronatem Wójta Gminy Grybów zorganizowano uroczyste obchody, które odbyły się we Florynce.

Uroczystości rozpoczęły się na cmentarzu wojskowym z I Wojny Światowej odegraniem i odśpiewaniem hymnu pań, a następnie Wójt Gminy Grybów – Jacek Migacz oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń złożyli kwiaty pod pomnikiem. Po złożeniu kwiatów uczestnicy obchodów w asyście Orkiestry Dętej OSP Florynka udali się na Mszę Świętą do Kościoła parafialnego we Florynce. Oprawę muzyczną mszy zapewniła Orkiestra Dęta.  Po mszy Św. w uroczystym pochodzie wszyscy udali się do Szkoły Podstawowej gdzie odśpiewaniem Roty rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez Ruch Sercańskiej Młodzieży, Orkiestrę Dętą oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej pod kierownictwem Pani Joanny Witek oraz księdza Mariusza Wrzesińskiego. Orkiestra Dęta wykonywała pieśni patriotyczne na przemian z młodzieżą, która przygotowała program artystyczny.      
Uroczystość przygotowali: Filia GOK oraz Filia GBP we Florynce, RSM Florynka, SP Florynka, OSP Florynka, OSP Wawrzka, Koło Gospodyń Florynka.  Za przygotowanie oraz udział w obchodach wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.

fot. M. Książkiewicz
zdj. własne

 

31129