Przejdź do treści
3-nowy
2-nowy
1-nowy
Przejdź do stopki

45 -LAT ORKIESTRY FLORYNKA

Filia Florynka
45 -LAT ORKIESTRY FLORYNKA

Treść

12.09.2021. Orkiestra Dęta OSP Florynka obchodziła jubileusz 45 - lecia istnienia. Obchody Jubileuszu rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele parafialnym we Florynce. Następnie Orkiestra przemaszerowała wraz z zaproszonymi gośćmi do Gminnego Domu Kultury we Florynce gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Po przywitaniu gości orkiestra zaprezentowała się na scenie, a pożniej były prezenty i gratulacje dla orkiestry.Starostwo Powiatowe ufundowało instrument Saksofon altowy oraz Złote i Srebrne Jabłka Sądeckie. Wójt Gminy Grybów ufundował instrument Tuba, który wręczył na ręce kapelmistrza p. Andrzeja Szafrańskiego. Kółko Rolnicze we Florynce ufundowało promesę w kwocie 26 000 zł na zakup Saksofonu barytonowego. Promesę wręczył p. Andrzej Sekuła Prezes Kółka Rolniczego we Florynce. Ponadto członkowie orkiestry otrzymali medale za wysługę lat a młodsi druhowie otrzymali odznaki Złote, Srebrne i Brązowe Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które wręczył Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP Rp w Nowym Sączu Dh. Paweł Motyka oraz Wiceprezes Zarządu Miejsko - Gminnego ZOSP RP w Grybowie Dh. Marian Chronowski. Kapelmistrz orkiestry Dh Andrzej Szafrański został odznaczony medalem honorowym im. Bolesława Chomicza

29417