Przejdź do treści
3-nowy
2-nowy
1-nowy
Przejdź do stopki

Cieniawski Dar Serca

Filia Cieniawa
Cieniawski Dar Serca

Treść

Pandemia nie przeszkodziła jej wydaniu, co więcej była impulsem, by przypomnieć duchowe dziedzictwo miejscowości.

W Cieniawie ukazała się 130-stronicowa książka prezentująca 54 kapliczki i krzyże przydrożne znajdujące się na terenie sołectwa.

Autorką tekstów jest Irena Miczołek, zdjęcia wykonał Łukasz Poręba, a okładkę ozdobił rysunek Klaudii Miczołek. W realizacji pomysłu pomagał Wojciech Miczołek.

Książka powstała z inicjatywy Wiejskiego Domu Kultury w Cieniawie oraz strony internetowej cieniawa.info. Wydanie publikacji wsparli wójt gminy Grybów Jacek Migacz oraz Gminny Ośrodek Kultury w Grybowie.

- Pomysł zrodził się zaraz po wybuchu epidemii w Polsce. Codziennie w maju oraz czerwcu mieszkańcy łączyli się duchowo oraz modlili za pośrednictwem internetu pod jedną z wybranych kapliczek. Po emisji zrodził się pomysł na książkę, materiał był, więc zaczęto ją realizować. Przed świętami Bożego Narodzenia wyszło pierwsze wydanie - mówi Łukasz Poręba.

Książka przyczyni się do wsparcia akcji "Cieniawski Dar Serca", dzięki której lokalna społeczność wspiera osoby najbardziej potrzebujące w swojej miejscowości.

 

Materiał ze strony: 

https://tarnow.gosc.pl/doc/6690597.Ksiazka-o-kapliczkach-cieniawskim-darem-serca

29417