60 lecie KGW Cieniawa

Filia Cieniawa
60 lecie KGW Cieniawa

60 lecie Koła Gospodyń Wiejskich w Cieniawie

W tym roku mija równo 60 lat od założenia Koła Gospodyń Wiejskich w Cieniawie. Z tej okazji w minioną sobotę odbyły się uroczyste jubileuszowe obchody.

Świętowanie w samo południe rozpoczęła uroczysta msza św. pod przewodnictwem księdza proboszcza, sprawowana w kościele parafialnym w Cieniawie. Następnie wszyscy zaproszeni goście udali się do świetlicy Domu Kultury, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości. Gości tam przywitał zespół muzyczny wraz z drużbą, rozpoczęto część artystyczną, po niej prezes KGW Zofia Obrzud powitała wszystkich przybyłych na tą uroczystość. Wśród nich byli m.in. Wójt Gminy Grybów Jacek Migacz, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jacek Ziębiec, Sołtys wsi Dariusz Jasiński, ks. Wacław Barnaś proboszcz parafii, dyrektor szkoły podstawowej Agata Brożek, dyrektor Domu Kultury Irena Miczołek, Maria Majcher dyrektor GOK, przedstawiciele kół z terenu Gminy Grybów, zaproszeni goście.

Następnie prezes KGW przedstawiła rys historyczny Koła na przeciągu 60 lat. Były okolicznościowe przemówienie, wręczenie prezentów wspólny obiad, wielki tort, oraz gromkie sto lat, wspólne biesiadowanie trwało do godzin wieczornych.

Założycielką Koła w 1959 roku była Pani Waleria Bochenek, którą zapoczątkowała aktywną działalność społeczną, kulturalną, oraz gospodarczą w naszej miejscowości. Koło gromadząc wokół siebie wiele pań, swoją działalność realizowało m.in. przez, zajęcia edukacyjne, kroju i szycia, gotowania, opiekowaniem się dziećmi, organizacją licznych pielgrzymek, wielu festynów, zabaw, imprez okolicznościowych, i wielu wielu innych pięknych inicjatyw.

Podstawowym celem Koła było i nadal jest propagowanie kultury, tradycji i zwyczajów, które nadal są żywe poprzez organizowanie licznych konkursów i przedstawień , do których mnóstwo pracy wysiłku, ale i serca wkładają członkinie.

Cała nasza wieś winna cieszyć się i gratulować tak pieknego jubileuszu, i co warto podkreślić pracy społecznej, pęd tego świata każe nam twierdzić że dziś społeczników już nie ma, mylne to pojęcie, społeczników mamy wokół siebie, którzy robiąc coś bezinteresownie, zapracowane środki przekazują na cele społeczne, umiejmy i chciejmy to docenić. Życzymy Paniom kolejnych lat i kolejnych pięknych jubileuszy.