Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek w Krużlowej Wyżnej

WYDARZENIA GOK

W dniu 22 stycznia 2023 roku w kościele parafialnym w Krużlowej odbył się kolejny już Charytatywny Koncert Kolęd i Pastorałek  „Chwała Bogu na wysokości a ludziom pokój na ziemi” na rzecz misji na Ukrainie  pod honorowym patronatem Wójta Gminy Grybów Pana Jacka Migacza. Poprzez śpiew, muzykę a także dary serca wspomagaliśmy Ks. Krzysztofa Sapalskiego z Krużlowej Wyżnej posługującego już ponad 20 lat w Ukrainie. W obecnym czasie, pełniąc funkcję Proboszcza  w Sadogórze i Wicedziekana dekanatu Czerniowce  pomaga uchodźcom, którzy uciekają przed atakami z innych części kraju, gdzie dochodzi do krwawych walk. Ks. Krzysztof przewodniczy modlitwie o pokój,  błogosławi  parafian, którzy jadą na Wschód, by walczyć o wolną Ukrainę.

W koncercie wystąpili

Anastazja Malinowskya , która w duecie z Panią Ireną Miczołek wykonały po ukraińsku kolędę To już pora na wilijum

Chór Męski Siołkowianie

Orkiestra Dęta Florynka

Zespół regionalny „Echo Jaworza” z Ptaszkowej

Zespół regionalny  „Pogórzańskie Dzieci” z Kąclowej

Zespół wokalny ONE DREAM z Binczarowej

Zespół wokalny Starowsianie ze Starej Wsi

Zespół wokalny z Polnej,

Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krużlowej

Chór Cantate Deo z Krużlowej

Zespół regionalny Krużlowianie.

Soliści z Cieniawy Patryk Poręba klawisze i Marcin Filipowicz akordeon

Do śpiewu kolęd włączyli się równie widzowie.

Wśród gości zaproszonych byli Pan Piotr Obrzut Zastępca Wójta Gminy Grybów , Pan Jacek Ziębiec Przewodniczący Rady Gminy Grybów oraz Pani Elżbieta Chronowska Skarbnik Gminy Grybów.

Koncert odbył się dzięki zaangażowaniu się wielu osób i instytucji, którym składamy z serca płynące podziękowanie.

Dziękujemy członkom wszystkich zespołów za przepiękny śpiew i wykonanie muzyczne kolęd i pastorałek

Dziękujemy Ks. Prałatowi Markowi Szewczykowi za ciepłe przyjęcie wykonawców, dobre słowo i błogosławieństwo.

Paniom Elżbiecie Nalepa i Irenie Miczołek za profesjonalne prowadzenie koncertu.

Panu Jackowi Mucha za nagłośnienie i dokumentację fotograficzną,  Panu Janowi Taraskowi za filmowanie , Panu Tadeuszowi Matule za nagłośnie .

Pracownikom Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie z poszczególnych miejscowości: Pani Annie Radzik z Binczarowej, Pani Irenie Miczołek z Cieniawy , Panu Andrzejowi Szafrańskiemu z Florynki, Pani Ewie Matuła z Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Kąclowej , Panu Tadeuszowi Matuła z Kąclowej, Panu Romanowi Kwoce z Krużlowej Wyżnej, Pani Annie Szura z Polnej, Pani Magdalenie Motyka z Ptaszkowej, Pani Stanisławie Mikulskiej ze Starej Wsi oraz Panu Pawłowi Roli z Siołkowej za przygotowanie wraz z zespołami kolęd i pastorałek.

Za pomoc przy organizacji dziękujemy Siostrom Św. Dominika posłującym w Parafii Krużlowa, Pani Elżbiecie Obrzut, Pani Ewie Gołyźniak .

Mieszkańcom Parafii Krużlowa oraz mieszkańcom Ziemi Grybowskiej za  hojny dar serca na pomoc i wsparcie,  poprzez Ks. Krzysztofa Sapalskiego mieszkańców walczącej Ukrainy.

Wszystkim za wszystko składamy staropolskie Bóg zapłać.

Proszę u progu Nowego 2023 Roku przyjąć życzenia Niech Dobry Bóg obdarza swoimi łaskami, zdrowiem, miłością i pokojem.